Hakkımızda

Hakkımızda

2014 yılında iki kurucu üye tarafından temelleri atılan Wellplast Ambalaj Plastik San. Ve Tic. Ltd. Şti., plastik imalatı sektöründe ülkemizde üretimi olmayan ve ithal edilen özel ürünlerin imalatını yaparak ülkeye kazanımını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de kahve severler gün geçtikçe artmaktadır. Kaliteli kahvenin tadının, kokusunun ve aromasının kahve severler tarafından kahve seçimi için en önemli unsuru haline gelmiştir. Bu yüzden fermantasyon sürecini en sağlıklı şekilde atlatan kahveler daha fazla rağbet görmektedir. Hedefimiz ise ambalajlanan kahvenin tadının, kokusunun ve aromasının kaybolmadan nihai kullanıcıya kadar ulaşmasını sağlamaktır.

Wellplast Valve olarak özellikle kahve sektöründe kullanılan kahve valfinin imalatıyla yoğunlaşmıştır. Firmamız bütün enerjisini bu bölümde harcamaktadır ve bütün yatırımlarını bu sektörde yapmaktadır. Her geçen gün kalitemizi arttırmayı görev edinen şirketimiz kısa sürede dünyada adını duyurmayı başarmıştır.

Üretimini yaptığımız ürün yoğunlukla kahve sektöründe kullanılıyor olsa da, peynir ,zeytin, tarım ilaçları ve kimyasal ürünlerde de kullanımı bulunmaktadır.

Üretimini yaptığımız valfler tamamen kendi bünyemizde bulunan ar-ge çalışmalarımız sonucu üretilmiş özel otomasyonlu makinalarda el değmeden üretilmektedir. Müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu firmamızda bütün üretim izinleri gerekli mecralardan alınmış olup ayrıca belirli dönemlerde tarafsız onaylı kuruluşlardan da ürünlerimiz test ettirilmektedir.