BLOG

Kahve Valfi

Üretimini Yaptığımız Valflerin Amacı Nedir?

Wellplast ambalaj plastik san. ve tic. ltd. şti. olarak ; gıda ürünleri ,tarım ilaçlar gibi paketlendikten sonra fermantasyonu devam eden (kahve, peynir, zeytin, turşu, hamur, ilaç vb.) için tek yönlü hava tahliye valfi üretimi yapmaktayız.

Devamı...
Kahve Valfi

Ürününüz İçin Doğru Valf Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kullanım amacınıza göre valf seçiminizi en başta kullanıcının tespit etmesi gerekmektedir. Gıda ürünleri ve ilaç sektöründe genel olarak benzer ürünler kullanılsada kaba tanecikli ürünlerde genelde filtresi bulunmayan valf kullanılmaktadır.

Devamı...
Kahve Valfi

Ürünlerimiz Gıda İle Temasa Uygunmudur?

Valflerimiz T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan fabrikamızda tamamen hijyenik ortamda üretilmektedir.Üretimde kullanılan her hammadde gıdaya uygundur ve gıdaya uygunluk belgesi bulunmaktadır.

Devamı...
Kahve Valfi

Kahve Hakkında Ne Biliyorsunuz

Kahve severlerin de çok iyi bildiği gibi taze kavrulmuş kahve kokusu mükemmeldir. Taze kahveyi marketteki diğer kahvelere tercih edeceğinizi biliyoruz.

Devamı...
Kahve Valfi

Kahve Valfi nedir?

Valfler, kahve çekirdeklerinin ve öğütülmüş kahvenin, dışarıdaki hava ile temasını önleyerek karbondioksit ve diğer uçucu gazların ambalajdan yavaşça atılmasına izin verir. Böylece kavrulduktan sonra ambalajlanan kahveler uzun bir süre boyunca tazeliğini, aromasını ve kokusunu korur.

Devamı...
Kahve Valfi

Kahve Valfi neden önemlidir?

Kahve valfi kavrulduktan sonra paketlenen kahveler tazeliğini korumaları için oksijen, nem ve ışığa maruz kalmaması gerekmektedir. Ayrıca aroma, tat ve koku kaybına karşı da korunmalıdır.

Devamı...
Kahve Valfi

Kahve Valfi nasıl seçerim?

Kahve paketleri üzerinde dikkatli gözlerin hemen fark ettiği yardımcı bir aparat bulunur. Genel olarak yuvarlak yapıda olan bu parça valf olarak bilinir ve küçük bir parça olmasına rağmen lezzetli ve taze kahve içmenizde büyük önemi bulunmaktadır.

Devamı...